RANGI

(Jesteśmy w trakcie zmian systemowych. Obecnie poniższe rangi mogą jeszcze nie być widoczne.) 

RANGA POZIOM DOSTĘPU PRZYZNANE FUNKCJONALNOŚCI
AMATOR    0 kroków  

- Wprowadzenie

- Droga Odważnych - Program

- Opiekun

- Wyzwania

- Droga na Maxa

 PRAKTYKANT    1600 kroków  

- Mapa wspólnot męskich

- Mapa i kalendarz wydarzeń męskich

   2800 kroków  

- Wesprzyj Brata

AMATOR MAGIS   1600 kroków + 75%-owy współczynnik zaangażowania*  

Wejście do Klubu MAGIS:

- Poranek Magis

- Grupy Magis

- Socjusz

- Przewodniki

- Grupy Odważnych

- Sklep

- Forum

- Ogłoszenia

 ODWAŻNY MAGIS   2 miesiące nieprzerwanej obecności w Klubie Magis**  

* w razie utraty dostępu do Klubu MAGIS użytkownik otrzymuje ponownie rangę Praktykant

** w razie utraty dostępu i ponownego wejścia do Klubu MAGIS użytkownik otrzymuje ponownie rangę Amator MAGIS

 

WYJAŚNIENIE FUNKCJONALNOŚCI:

 

WPROWADZENIE - film + tekst widoczny po zalogowaniu do momentu rozpoczęcia Szkolenia na START czyli do pierwszej niedzieli po rejestracji.
DROGA ODWAŻNYCH - PROGRAM - cykl tematów tygodnia, będący głównym materiałem formacyjnym w ramach projektu.
WYZWANIA - cotygodniowe zadanie mające pomóc we wprowadzaniu treści programu w życie codzienne.
OPIEKUN - osoba wspomagająca, z którą nowy użytkownik może kontaktować się w razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań związanych z programem.
INDYWIDUALNY PRZEWODNIK - osoba wspomagająca w indywidualnym toku formacji, układająca plan formacji i wspierająca w jego realizacji.
DROGA NA MAXA - cotygodniowa inspiracja w postaci cytatu z nauczania patrona Drogi Odwaznych św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz ciekawostki z jego życia.
MAPA MĘSKICH WSPÓLNOT - dział portalu Odważni.pl, w ramach którego na specjalnie przygotowanej mapie umieszczane są aktualnie działające w Polsce wspólnoty katolickie dla mężczyzn.
MAPA I KALENDARZ WYDARZEŃ MĘSKICH - dział portalu Odważni.pl, w ramach którego na specjalnie przygotowanej mapie umieszczane są aktualne wydarzenia w Kościele adresowane tylko do mężczyzn, przedstawione również w formie kalendarza.
WESPRZYJ BRATA - użytkownicy, mający tę funkcjonalność otrzymują co miesiąc film z informacjami o aktualnych działaniach i potrzebach na Drodze Odważnych i mają możliwość jednorazowego lub cyklicznego wspierania Drogi Odwaznych finansowo.
PORANEK MAGIS - poranna inspiracja w formie transmisji na żywo o godz. 6:00 rano w poniedziałki, środy i piątki, w ramach której poruszane są treści z zakresu rozwoju osobowego, fizycznego i duchowego. Transmisje po ich zakończeniu są dostępne do odtworzenia przez 24 godz. lub w formie retransmisji w zapowiedzianych przez Organizatora godzinach. W niedzielę w ramach tej funkcjonalności publikowany jest komentarz do Liturgii Słowa nagrywany przez jednego z kapłanów posługujących na Drodze Odważnych (chyba, że w tym dniu jest transmisja Eucharystii on-line).
GRUPY MAGIS - grupy, spotykające się co miesiąc, dające możliwość dzielenia się swoim doświadczeniem formacji na Drodze Odważnych. Użytkownik może należeć do nie więcej niż jednej grupy. W razie utraty dostępu do Klubu Magis i zgłoszenia wcześniej chęci uczestniczenia w spotkaniach Grup Magis, Użytkownik nie zostanie automatycznie usunięty z Grupy, a jego przypadek Organizator będzie rozpatrywał indywidualnie.
SOCJUSZ - przyjaciel w Drodze. Osoba, która również uczestniczy w programie i z którą uczestnik może dzielić się na co dzień swoim doświadczeniem formowania się na Drodze Odważnych. Socjusz jest przydzielany wg kryterium terytorialnego (to samo województwo).
PRZEWODNIKI - dodatkowe materiały, pogłębiające formację na Drodze Odważnych.
GRUPY ODWAŻNYCH - funkcjonalność umożliwiająca m.in. deklarację chęci uczestnictwa w Eucharystiach wspólnotowych w rejonach, gdzie jest taka możliwość (minimum 21 uczestników i miejsce) oraz grupująca uczestników różnych wewnętrznych inicjatyw w ramach Drogi Odważnych
SKLEPIK - funkcjonalność, w ramach której można zakupić m.in. gadżety z logiem programu.
FORUM - platforma komunikacji wszystkich członków Klubu MAGIS.
OGŁOSZENIA - platforma networkingowa, w ramach której uczestnik Klubu Magis może zaoferować swoje usługi, zgłosić chęć kupna/sprzedaży/wymiany/oddania itp.

 

ZASADY PRZYZNAWANIA PUNKTÓW/KROKÓW:

logowanie każdego dnia -> 30
Przejście szkolenia na START -> 50
aktywność na forum -> 5
dołączenie do grupy Odważnych -> 100
polecenie za każdą osobę -> 15
wykonanie Wyzwania -> 30
dodanie ogłoszenia -> 20
zgłoszenie wydarzenia dla mężczyzn na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (po pozytywnym zweryfikowaniu) -> 15
zgłoszenie nadużycia -> 15
kara za złamanie regulaminu -> -50

ZASADY MIERZENIA WSPÓŁCZYNNIKA ZAANGAŻOWANIA:

(KAŻDEGO DNIA DO WSPÓŁCZYNNIKA WLICZA SIĘ OSTATNIE 21 DNI UCZESTNICTWA W PROGRAMIE)

codzienne logowanie i korzystanie z treści* 70%
wypełnianie wyzwań** 30%


* Każdy materiał z grupy Przewodnik/Wędrowiec/Rozmowa w Drodze należy obejrzeć/odsłuchać w całości tak, by licznik zatrzymał się sam po ostatniej sekundzie nagrania.

** Wyzwanie zostaje zaliczone jako wykonane po kliknięciu przez użytkownika w "gwiazdkę" widoczną przy danym wyzwaniu na liście wyzwań. Każde wyzwanie ma również wypisane daty swojej aktywności - jedynie w tym przedziale czasowym można oznaczyć wyzwanie jako wykonane.